Varukorg

Olika El-element

Olika El-element

Det finns olika typer och märke av el-element, direktverkande och oljefyllda. Vi har sålt Elementfläkten till många kunder som har LVI, Tego, Purmo, Gnosjö och m.m. Vanlig fall är kunder nöjda att komforten ökar och värmen blir effektivare. Det som skiljer sig är inbyggda termostater på elementen, då monterar man sista fläkt 20cm i från termostaten. Om vid behov kan man isolerar med en bit skumgummitätning mellan termostaten och fläkten. När gäller fäste undersöker och känner man på underkant av elementen för att välja rätt fäste. Är man osäker kan man fråga eller mejla oss på order@elementflakten.hemsida.eu

Bo Björnänger har LVI El-element är en av många andra kunder som har provat Elementfläkten på elelementen är mycket nöjda. Han var övertygad att luften har blivit bättre och veckan efter beställde han en till!

Elementfläkten
Sekretessöversikt

Denna webbplats använder cookies så att vi kan ge dig den bästa möjliga användarupplevelsen. Cookieinformation lagras i din webbläsare och utför funktioner som att känna igen dig när du återvänder till vår webbplats och hjälpa vårt team att förstå vilka delar av webbplatsen du tycker är mest intressanta och användbara.